Program POP SOS Dječjeg sela Hrvatska

U prostoru SOS Dječjeg sela Hrvatska u DV Bubamara (HIPP-ov obiteljski kutak) održava se program POP SOS Dječje selo Hrvatska koji je financiran od strane Ministarstva za demografiju, obitelj, mlade i socijalnu politiku, a došao nam je iz Splita zahvaljujući udruzi Most.  Nositelj projekta je SOS Dječje selo Lekenik, partner na ovom Programu jeCentar za socijalnu skrb Glina, ai važni suradnici su iz osnovnih i srednjih škola  u  Glini  i Topuskom.

U sklopu programa provode se razne aktivnosti na kojem sudjeluju učenici, djeca i mladi iz Gline i okolice Gline.  Neki više vole razgovore jedan na jedan, a neki preferiraju grupni rad. Kroz radionice za socijalne vještine uči se kako biti bolji jedni prema drugima, kako druge, ali i sebe bolje razumjeti, uči se poštivanju svojih i tuđih osjećaja, osuđuje se nasilje i potiče tolerancija te se gradi vlastito samopouzdanje. U slobodnim aktivnostima gledaje se filmovi, kreativno se izražava i izrađuje, igraju se društvene igre, uče se nove stvari i vještine. U radu  pomažu vršnjaci pomagači - volonteri iz SŠ Glina i SŠ Topusko koji su uvijek spremni pružiti pomoć u učenju i objasniti sve što učenike u gradivu muči.

Također, u program su uključeni i roditelji  koji jednom mjesečno sudjeluju u radionicama i predavanjima kroz koje mogu jačati svoje roditeljske kapacitete i  vještine. Tako kroz stručno vodstvo  i iskustva drugih roditelja prolaze kroz razne teme poput potreba roditelja i djece, problema u odgoju, roditeljskog stresa, komunikacije, ponašanja, samopoštovanja i razvoja djeteta.

U nastavku možete pročitati što o našim aktivnostima kažu naši dragi učenici i volonteri:

„Meni je bilo jako korisno kada su mi pregledali sve zadatke.“

„Meni je bilo super i volio bih da bude još ovakvih aktivnosti.“

„Meni se jako svidjelo, željela bih imati još. Hvala volonterima na pomoći u učenju.“

„Meni je bilo jako lijepo i ne bi htio ništa mijenjati.“

„Bilo mi je jako lijepo, i lijepo mi je kada vidim da je dijete sretno zato što sam mu pomogao i drago mi je što mogu pomoći J “

„Bilo mi je jako lijepo i drago mi je da se djeca trude.“

„Bilo mi je zanimljivo. Prvi put sam radila s učenikom i već smo postigli ogroman uspjeh.“

objavio: Josipa Klarić   datum: 28. 2. 2018.

« Travanj 2024 »