Večer matematike

U petak, 7. prosinca 2017., u našoj  je školi održana Večer matematike. Večer matematike je projekt Hrvatskog matematičkog društva, zamišljen kao skup radionica koje imaju za cilj izgradnju pozitivnog stava prema matematici.

Večer je počela u 18 h okupljanjem zainteresiranih učenika u učionici matematike. Učenici su u timovima rješavali četiri vrste zadataka. Počeli su ozbiljno s razbijanjem šifri da bi našli sumnjivce, a nastavili opuštenije odigravši kartašku igru Crni Petar u kojoj je bio cilj upariti funkcije s njihovim grafovima. Atmosfera se sve više zagrijavala prijelazom na kreativan zadatak šivanja, a vrhunac je bio pri rješavanju zadatka modeliranjem i prikazom rješenja igrokazom.

Svi zadaci uspješno su riješeni pod budnim okom profesorica matematike, Renate Jasmine Stepanec i Suzane Vujičić, a veliku pomoć pri šivanju učenici su imali od profesorice hrvatskog jezika, Ljerke Iharoš. Profesorice su, također, imale težak zadatak ocjenjivanja svih uradaka, budući da su učenici željeli da rješavanje zadataka bude natjecateljskog tipa.

Osim rješavanja zabavnih matematičkih zadataka cilj ove manifestacije bio je provesti ugodno vrijeme u druženju. Sudjelujući u zabavnim aktivnostima, učenici su stvarali nove ideje o tome što matematika jest i čime se bavi te dokazali da matematičke probleme, i bez da smo svjesni vlastitog talenta, svakodnevno svi uspješno rješavamo.

Više fotografija pogledajte u našoj foto-galeriji.

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 12. 12. 2017.

« Ožujak 2024 »