LEKTIRA ZA GIMNAZIJU
1. RAZRED
JEROME DAVID SALINGER: Lovac u žitu
2. RAZRED
DANTE ALIGHIERI: Božanstvena komedija (Pakao, pjevanja od I. do V.)
FRANCESCO PETRARCA: Kanconijer (pjesme: I., LXI., XC., CXXXIV.)
dan 9. novela, 10. dan 5. novela)
MIGUEL DE CERVANTES: Don Quijote (10 priča)
Soneti (XVIII, CXVI, CXXX)
VOLTAIRE: Candide
3. RAZRED
4. RAZRED
Samuel Beckett: U očekivanju Godota
Albert Camus: Stranac
Ranko Marinković: Ruke
Antun Šoljan: Kratki izlet
Ivan Aralica: Psi u trgovištu
LEKTIRA ZA EKONOMSKU ŠKOLU
1. RAZRED
- IZBOR IZ POEZIJE Cesarić, A. G. Matoš, V. Nazor, N. Šop, V. Vidrić, J. Pupačić, T. Ujević, M. Krleža, P. Preradović, S. S. Kranjčević
- Homer: ILIJADA ( I. XVI.)
- Ezop: BASNE (dvije po izboru)
- I. Brlić- Mažuranić: REGOČ
- S. Kolar: BREZA
- G. Orwell: ŽIVOTINJSKA FARMA
- Sofoklo: ANTIGONA
- M. Držić: SKUP
- Plaut: ŠKRTAC
- Eshil: OKOVANI PROMETEJ
- D. Alighieri: PAKAO ( I. – IV.)
- Boccaccio: DEKAMERON
- F. Petrarca: KANCONIJER ( III. V. XIII.)
2. RAZRED
- Miguel de Cervantes: Don Quijote
- William Shekespeare: Hamleti Othello
- Marko Marulić: Judita
- Petar Zoranić: Planine
- Petar Hektorović: Ribanje i ribarsko prigovaranje
- Marin Držić: Dundo Maroje
- Ivan Gundulić: Dunbravka, Osman, Suze sina razmetnoga
- Moliere: Škrtac
- Carlo Goldoni: Krčamarica Mirandolina
- J. G. Goethe: Patnje mladog Werthera
- G. G. Byron: Putovanje Childea Harolda
- E. A. Poe: Crni mačak
- Ivan Mažuranić: Smrt Smail-age Čengića
3. RAZRED
- August Šenoa: Zlatarevo zlato
- Honore de Balzac: Otac Goriot
- F. M. Dostojevski: Zločin i kazna
- L. N. Tolstoj: Ana Karenjina
- K. Š. Đalski: Pod starim krovovima
- Ante Kovačić: U registraturi
- Josip Kozarac: Tena
- Vjenceslav Novak: Posljednji Stipančići
- Henrik Ibsen: Lutkina Kuća (Nora)
- Janko Leskovar: Misao na vječnost
- Dinko Šimunović: Duga i Alkar
- Milan Begović: Pustolov pred vratima
- Ivan Kozarac: Đuka Begović
4. RAZRED
- Marcel Proust: Combray
- M. Krleža: Povratak Filipa Latinowicza i Gospoda Glembajevi
- Bertolt Brecht: Majka Courage i njezina djeca
- Albert Camus: Stranac
- Petar Šegedin: Novele
- Vladan Desnica: Proljeća Ivana Galeba
- Ranko Marinković: Kiklop
- Antun Šoljan: Luka
- Ivo Brešan: Predstava Hamleta u selu Mrduša Donja
- Nedjeljko Fabrio: Smrt Vronskog
- Pavao Pavličić: Koraljna vrata
LEKTIRA ZA TROGODIŠNJE STRUKOVNE ŠKOLE
1. RAZRED
- Homer: Ilijada
- Ezop: Basne
- Ivana Brlić Mažuranić: Regoč
- Georg Orwell: Životinjska farma
- Slavko Kolar: Breza
- August Cesarec: Sin domovine, životna drama Eugena Kvaternika
- Pero Budak: Klupko
- Homer: Odiseja
- Sofoklo: Antigona
- Plaut: Tvrdica
- Dante Alighieri. Božanstvena komedija
- Francesco Petrarca: Kanconijer
- Giovanni Boccaccio: Decameron
- Miguel de Cervantes: Don Quijote
- William Shekespeare: Hamlet
- Marko Marulić: Judita
- Petar Zoranić: Planine
- Petar Hektorović: Ribanje i ribarsko prigovaranje
- Marin Držić: Dundo Maroje
2. RAZRED
- Ivan Gundulić: Dunbravka, Osman
- Moliere: Škrtac
- E. A. Poe: Crni mačak
- Ivan Mažuranić: Smrt Smail-age Čengića
- August Šenoa: Kameni svatovi
- Honore de Balzac: Otac Goriot
- Eugen Kumičić: Jelkin bosiljak
- K. Š. Đalski: Pod starim krovovima
- Ante Kovačić: U registraturi
- Rikard Jorgovanić: Mlinarska djeca
- Josip Kozarac: Tena
- Vjenceslav Novak: Tito Dorčić
- Josip Eugen Tomić: Opančareva kći
3. RAZRED
- Henrik Ibsen: Lutkina Kuća (Nora)
- Janko Leskovar: Misao na vječnost
- Dinko Šimunović: Duga
- Milan Begović: Pustolov pred vratima
- Ivan Kozarac: Đuka Begović
- E. Hemingway: Starac i more
- M. Krleža: Gospoda Glembajevi
- August Cesarec: Tonkina jedina ljubav
- Slavko Kolar: Mi smo za pravicu
- Eugene Ionesco. Stolice
- Ranko Marinković: Ruke
- Ivo Brešan: Predstava Hamleta u selu Mrduša Donja
- Ivan Aralica: Okvir za mržnju
- Stjepan Čuić: Staljinova slika
- Pavao Pavličić: Dobri duh Zagreba
E- LEKTIRE - NEKE OD LEKTIRNIH NASLOVA MOŽETE POTRAŽITI I NA OVOJ STRANICI