Debatni klub Srednje škole Glina

U školskoj godini 2012./ 2013. sastanci debatnog kluba su petkom poslije 7. sata.

Debatanti su:

Lorena Vrbanac, 1.a

Stela Vrbanac, 1.a

Anita Cestarić, 2.a

Ines Pavičić, 2.b

Ljiljana Martinović, 2.b

Valentina Petrak, 2.b

Adriana Jozić, 3.b

Marinela Žugaj, 3.b

Milena Ivanišević, 3.c

U školskoj godini 2011./ 2012. sastanci debatnog kluba su petkom poslije 7. sata.

Članovi debatnog kluba u tekućoj školskoj godini su: Adriana Jozić, 2.b, Marinela Žugaj, 2.b, Vesna Miloš, 4.b, Martin Jurinec, 4.b, Kristina Kežman, 4.a, Tihana Košutić, 4.a, Danijel Muža, 4.a, Zorana Rodić. 4.a, Kristina Vukančić, 4.a, Martina Žugaj, 4.a, Katarina Petanjak, 3.b

DEBATNI SEMINAR

Debata:"Socijalna država je bolja od liberalne"

MEĐUŽUPANIJSKO NATJECANJE U DEBATI

Zagreb, X. Gimnazija "Ivan Supek"

Debatni klub Srednje škole Glina je 12. 02. 2011. i 13. 02. 2011. sudjelovao na Međužupanijskom natjecanju u debati u X. Gimnaziji "Ivan Supek" u Zagrebu.

Teza je bila "Svi zapolenici kompanije imaju pravo na udio u njenom profitu". Natjecalo se četrdesetak ekipa u šest kola. Niti jedno kolo nije bilo eliminacijsko. Po završetku međužupanijskog natjecanja debatni klub SŠ Glina ima tri pobjede što je odlično s obzirom na konkurenciju, te da su se učenici po prvi put susreli s ovakvim tipom natjecanja.

Srednja škola Glina se natjecala s dva tima. Timove su činili: Adriana Jozić, 1.b, Tihana Košutić, 3.a, Kristina Vukančić,3.a, Zorana Rodić, 3.a, Martina Žugaj, 3.a i Kristina kežman, 3.a. U pripremi teze su sudjelovali i ostali članovi debatnog kluba SŠ Glina, a to su: Danijel Muža, 3.a, Vesna Miloš, 3.b, Martin Jurinec, 3.b i Marinela Žugaj, 1.b.

U školskoj godini 2010./2011. sastanci debatnog kluba su petkom poslije 7. sata.

Članovi debatnog kluba u tekućoj školskoj godini su:

Adriana Jozić, 1.b
Marinela Žugaj, 1.b
Vesna Miloš, 3.b
Martin Jurinec, 3.b
Kristina Kežman, 3.a
Tihana Košutić, 3.a
Danijel Muža, 3.a
Zorana Rodić. 3.a
Kristina Vukančić, 3.a
Martina Žugaj, 3.a
Vedran Klečina, 2.c

16. veljače 2010.  Debatni kluba Srednje škole Glina i debtani klub "Ivan Trnski" iz Hrvatske Kostajnice prezentacijski su debatirali u Inudstrijsko-obrtničkoj školi u Sisku. Susret je održan u toj školi na inicijativu knjižničarke Industrijsko-obrtničke škole Jadranke Gabriše Perković s ciljem da i njihova škola osnuje debatni klub.

Debatiralo se na tezu: FACEBOOK POBOLJŠAVA KVALITETU ŽIVOTA. Debatni tim naše škole činili su: Valerija Strutinskaja, Vesna Miloš i Nenad Tomić. Voditelj debate je bio Ivan Abramović također član Debatnog kluba SŠ Glina.

Nadamo se da smo ovim susretom sisačkim idustrijalcima dali dobar poticaj za osnovanje vlastitog kluba i pobudili želju za sudjelovanjem u debatnim susretima.

FOTOGALERIJA

Tijekom prvog polugodišta Debatni klub Srednje škole Glina se zajedno s Europskim klubom naše škole pripremao za natjecanje "Govorite li europski". Tim naše škole je za natjecanje prpremio kratki dokumentarni film  "Glina i EU" koji je nastojao pokazati poveznicu između našeg Grada i Europske unije. Natjecanje se održalo 11. prosinca u Petrinji, a prvo mjesto je pripalo učenicima Gimnazije Sisak.

DEBATNI KLUB POČINJE PONOVNO S RADOM

VRIJEME: 16. RUJNA 2009.  - 7 SAT

MJESTO: ŠKOLSKA KNJIŽNICA

S V I   N O V I   Č L A N O V I   S U   D O B R O D O Š L I !!!

Srednja škola Glina

Srednja škola Petrinja

Povodom Dana Europe debatni klub Srednje škole Glina gostovat će u Petrnji.

Teza debatnog susreta je: Ulaskom u EU doći će do napretka školstva i

višeg kulturnog   standarda

Srednja škola Glina

Srednja škola Ivana Trnskog

Debatni klub SŠ Glina je 20. veljače 2009. gostovao u Hravtskoj Kostajnici.

Održana je prjateljska debata na tezu: "Treba li zabraniti reality show emisije?"

Tim naše škole su činili slijedeći učenici: Valerija Strutinskaja

Ivan Abramović

Matija Abramović

Da taj susret ostane trajno zabilježen potrudio se Đorđe Stojić, koji je svaku situaciju marljivo hvatao objektivom školskog fotoaparata. Đorđe je također kao iskusniji debatant svojim kolegamo davao korisne savjete i pružao im podršku.

DEBATNI KLUB

SREDNJE ŠKOLE GLINA

Debatni klub djeluje dvije godine. Ideja je potekla od županijskog projekta "Pred vratima Europske unije" u sklopu kojeg smo sudjelovali na debatnom turniru održanom 5.05.2007. u Sisačkoj gimnaziji. Na turniru smo postigli odličan rezultata - došli smo do polufinala.

Začetnici debatnog kluba su bili učenici Ida Bogović, Doroteja Putrić i Predrag Stojić.

Trenutno debatni klub ima 10 stalnih članova koji marljivo rade svake srijede 7. sat.

Fotografije s debtane utakmice održane 9.05.2008. u Hrvatskoj Kostajnici povodom Dana Europe.

Teza je bila: Ulaskom Hrvatske u EU poboljšat će se obrazovni sustav u RH.

SREDNJA ŠKOLA GLINA

SREDNJA ŠKOLA "IVANA TRNSKOG"

Hrvatska Kostajnica

Fotografije s debatne utakmice održane 27.11.2007.

SREDNJA ŠKOLA GLINA

GIMNAZIJA SISAK

Debatiralo se na tezu: FACEBOOK POBOLJŠAVA KVALITETU ŽIVOTA. Debatni tim naše škole sačinjavali su : Matea Markotić (afirmacija 1), Višnjica Elčić (afirmacija 2) i Barbara Kozarić (afirmacija 3). Program ovog debatnog susreta vodila je knjižničarka Industrijsko-obrtničke škole profesorica Jadranka Gabriša Perković.  O debati je nekoliko riječi rekao Ivan Abramović, učenik SŠ Glina.  Naš debatni tim u Sisak su pratili i bili neizostavna podrška Barbara Rudak, Franjo Žnidarić, Ivana Živković, Dora Brkanac i Valentina Kostrić.

« Ožujak 2024 »