Radionica Udruge IKS

Info centar za mlade Petrinja 21.listopada 2016. pripremio je i održao  zanimljivu i edukativnu radionicu za učenike završnih razreda Srednje škole Glina. Radionica "Ja student" pokrila je teme odabira fakulteta, studentskih usluga (Studentski centar, Student servis, stipendije..), studentskog života (život u studentskom domu, odabir menze, izlasci) i međunarodnih mogućnosti za formalno i neformalno učenje. Sama radionica je zamišljena po konceptu otvorenog prostora te nije bilo klasičnog predavanja, nego su učenici bili slobodni prošetati prostorom i popričati sa bivšim i sadašnjim studentima koji su im iz osobnog iskustva prenijeli znanja i savjete studentskog života.

Informiranje učenika SŠ Glina o studentskim uslugama

"Speed date" o studentskom životu

Info centar Petrinja radi na poboljšanju razine informiranosti i savjetovanja mladih te podizanju kvalitete pri pružanju informacija, a aktivnosti su usmjerene osnaživanju mladih i motiviranju na aktivizam i preuzimanje odgovornosti u svom životu.

U svom radu Info centar surađuje s brojnim obrazovnim ustanovama, pa su tako posjetili Srednju školu Glina s radionicom o studentskim uslugama i studentskom životu. Radionica je bila netipična, u obliku "brzih spojeva", gdje su učenici imali priliku razgovarati s djelatnicima i volonterima Info centra, koji i sami imaju iskustva u studentskom životu.

Radionica je imala tri Info točke, jednu o odabiru fakulteta, jednu o studentskim uslugama te o mogućnostima kroz Erasmus+ program a učenici su imali određeno vrijeme za saznati informacije specifične za svaku točku. Razlog zbog kojeg smo odabrali ovaj neformalan način informiranja mladih je bio da im pružimo priliku komunikacije i postavljanja pitanja na teme koje ih zanimaju.

U provedbi radionice sudjelovali su volonteri Iva Gavranović, Ines Kosturin, Amrai Hatzler i Miroslav Petrak te voditeljica Info centra Sabina Stipanec. Info centar Petrinja uvijek traži zabavne i inovativne načine informiranja i savjetovanja mladih te smatramo da radionice otvorenog koncepta podržavaju razmjenu iskustava i znanja. Na kraju radionice omogućili smo učenicima da ocjene radionicu porukama na post-it papirićima a neki od komentara su: "Jako mi se svidjelo i puno toga sam saznala", "Pravi ste" i "Bili ste super! Saznali smo puno korisnog".

Prije odlaska učenici su dobili slatke poklončiće da im uljepšaju dan, a voditeljica centra je pozvala sve koji trebaju više informacija da se jave u Info centar.

Više fotografije možete pogledati u foto-galeriji

objavio: Josipa Klarić   datum: 2. 11. 2016.