Robotički kamp

27. - 30. lipnja 2017.

Nastavak projekta ˝Glina – most u bolju budućnost˝ realiziran je u okviru četverodnevnog robotičkog kampa koji se održavao od 27. do 30. lipnja 2017 u Srednjoj školi Glina.

U radu kampa je sudjelovao Informatičko-robotički klub Popovača i Tehnička škola Sisak koje su predstavljali predavači i voditelji radionica bili Robert Sedak i Stevče Arsorski, a u ime Srednje škole Glina nastavnici Borislav Kostići i Branko Sučević U projekt je uključeno i 7 učenika Osnovne škole Glina – uskoro budućih glinskih srednjoškolaca koji su, zajedno sa 12 učenika Srednje škole Glina i 5 učenika Tehničke škole Sisak nakon uvodnih predavanja odradili 6 radionica: mBot, BBCmicro:bit i Lego Mindstorms unutar kojih su, podijeljeni u skupine dobili zadatke, te prionuli njihovim ostvarenjima.

U petak 30. lipnja, završnoga dana projekta, u 10.00 sati u predvorju Srednje škole polaznici kampa su prezentirali svoje radove. Događaju je nazočio zamjenik gradonačelnika grada Gline gospodin Dario Žinić. U kratkom obraćanju izrazio je potporu gradskog vodstva ovakvim i sličnim projektima uz želju da se u iste uključi što veći broj djece i mladih. Natjecanje je otvorila ravanteljica Srednje škole Glina prof. Marija Margušić Novosel.

Članovi povjerenstva u sastavu Robert Sedak, Blanka Perković i Stevče Arsoski bodovali su učeničke uratke i proglasili pobjednike po kategorijama. Elementi ocjenjivanja bili su funkcinalnost, inventivnost i stupanj složenosti.

U radionici mBot najuspješnija je bila Lucija Krapčićek dok su njezini kolege iz skupine Fran Kovačević, Ivan i Ante Novosel te Teo Vučićević i podijelili drugo i treće mjesto. U radionici micro:bit prvo su mjesto osvojili Dino Terman i Saša Milinović, drugo Ana Marija Bakšić, Robert Filipan i Hrvoje Rom, a treće Josip Muža, Ivan Žinić i Antonio Vukčević. U radionici „legića“ prvi su bili Antonio Horvatić i Marin Šantek, drugi Magdalena Žugaj i Adrija Kostić, a treći Antonio Vranić, Ivan Matošević i Renato Kirin.

Svima sudionicima podijeljena su priznanja i vrećica s prigodnim poklonima. Svi su dobili i potvrde da su uspješno savladali program kampa.

Čestitke mladim i inovativnim robotičarima, a Tehničkoj školi Sisak, Informatičko-robotičkom klubu Popovača, Osnovnoj školi Glina, Sisačko-moslavačkoj županiji i Gradu Glina od srca hvala na suradnji i podršci.
Hvala Rotaryjancima na doniranim sredstvima te gospođi Katici Gašljević Tomić i gospodinu Damiru Brkiću na medijskoj popraćenosti.

Više fotografija pogledajte u našoj foto-galeriji

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 3. 7. 2017.