Obavijest o početku 2. polugodišta školske godine 2020./2021.

Dragi učenici, poštovani roditelji, obavještavamo Vas kako će se nastava u Srednjoj školi Glina od ponedjeljka 25. siječnja 2021. izvoditi po C modelu, odnosno "na daljinu" za sve razredne odjele u realnom vremenu prema postojećem rasporedu.

Od 1. veljače 2021., za učenike završnih razreda u planu je organizacija nastave u SŠ Topusko u jutarnjem terminu, a za učenike nižih razreda i dalje nastava na daljinu.

Na današnji dan od ukupno 198 učenika naše škole, stambeni objekti 48 učenika privremeno su neuporabljivi ili neuporabljivi, dio učenika nema osigurane uvjete za rad na daljinu, ostali su bez knjiga ili nemaju pristup internetu. Sa situacijom svakog našeg učenika ponaosob smo upoznati te ovom prilikom zahvaljujem razrednicima, stručnoj i administrativnoj službi škole na redovitom i brzom prikupljanju svih podataka.

Dragi učenici i poštovani roditelji, u ponedjeljak krećemo s nastavom drugog polugodišta. Sve navedene poteškoće koje sam spomenula: oprema, knjige, Internet... nastojimo riješiti u dogovoru s Osnivačem i Ministarstvom. Stoga Vas i po tom pitanju molim da budete smireni i strpljivi jer sve navedeno u procesu je rješavanja.

Dragi učenici, idući tjedan krećemo laganim tempom poštujući činjenicu kako je gotovo 25 posto vas na ovaj ili onaj način bez optimalnih uvjeta za život, učenje i rad. U stalnom smo kontaktu sa svim službama i u svim odlukama koje će biti donesene oko organizacije nastave, prvenstveno će nam na prvom mjestu biti vaša sigurnost i po pitanju potresa kojima smo još uvijek izloženi i po pitanju pandemije, a koncem idućeg tjedna uputit ćemo vam nove informacije u vezi organizacije nastave.

Molim vas da se za sva pitanja, nedoumice i probleme javljate svojim razrednicima, a Škola će učiniti sve kako bismo ovu nastavnu godinu uspješno priveli svome kraju.

Idemo korak po korak, dan po dan i tjedan po tjedan. Budite hrabri, odlučni i ustrajni.

Kada bude teško, budimo podrška i oslonac jedni drugima.

Dragi učenici, vi ste srce ovoga grada i bilo naše škole, a svi mi zajedno činimo jedinstveni organizam koji nosi ime Srednja škola Glina.

Iako na daljinu, u mislima sam sa svima vama i vašim obiteljima. Neka nam je zdravo, mirno, sretno i uspješno drugo polugodište.

U ime Škole,

ravnateljica Marija Margušić-Novosel, prof.

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 22. 1. 2021.