Rotary Klub Zagreb Centar - stipendiranje učenika

Šestero odličnih učenika iz višečlanih obitelji čiji su domovi stradali u potresu: Sara Arbutina, Tina Dražić, Fran Kovačević, Fran Antun Krizmanić, Enkela Martinaj i Petra Norković, dobitnici su stipendije u iznosu od 10.000,00 kuna Rotary Kluba Zagreb Centar. Potpisivanje ugovora upriličeno je u Hrvatskom domu Glina 17. veljače, a ispred Rotaryja stipendistima su čestitali predsjednik Marijo Volarevic, predsjednica odbora za administraciju Darja Bošnjak te predsjednik odbora za razmjenu mladih Goran Žurić.

Radio Televizija Banovina - VIDEO Za šest glinskih učenika stradalih u potresu stipendije Rotary kluba Zagreb Centar

Ravnateljica Marija Margušić-Novosel na početku se osvrnula na projekt Kluba prije pet godina "Most u bolju budućnost" kojim su opremljene učionice i kabineti škole. "Od 2016. pa do danas nastojali smo opravdati uložena sredstva i ulaganja u obrazovanje sudjelovanjem na natjecanjima i korištenjem opreme što je prikazano i na plakatima, a vrhunac je bila 2019. godina u kojoj smo postali državni prvaci na natjecanju učenika strukovnih škola World Skills Croatia kada je naš učenik Nikola Mihaljević u kategoriji električnih instalacija postao državni prvak, dobitnik nagrade Faust Vrančić i osvajač zlatne medalje. Bio je to uspjeh kojim ćemo se zauvijek ponositi, kojem se mnogi nisu nadali, ali mi smo u njega vjerovali i ostvarili ga. Prošlu 2020. po mnogočemu bismo voljeli izbrisati i zaboraviti, a osobito dan koji je zauvijek promijenio naše živote i život naše škole. No, i dalje se trudimo, učimo i radimo, a mnogi ljudi plemenita srca nastoje nam olakšati teškoće i na različite načine pružiti pomoć. Među njima je i Rotary Klub Zagreb Centar, a ovim stipendiranjem učenika nastavljeno je ulaganje u izvrsnost i znanje i ponovno dokazano kako nismo zaboravljeni, kako su mladi bitni, a izvrsnost treba biti nagrađena."
Ravnateljica je čestitala stipendistima te zahvalila obiteljima na podršci, a nakon potpisivanja ugovora predsjednik je naglasio kako potpisivanjem ovih ugovora skrb za mlade i poticanje rada i učenja nije završeno te kako je Rotary spreman i nadalje pratiti stipendiste, biti im podrška tijekom srednje škole, ali i u nastavku obrazovanja te zapošljavanja.
Gospodin Volarević napomenuo je kako je Rotary International Distrikt 1913. uputio javni poziv za prijavu na projekt "Rotary za budućnost - Humanitarna akcija stipendiranja učenika na potresom pogođenom području za 2021." kojim se dodjeljuje maksimalno 250 stipendija u iznosu od 5.000,00 kuna.
U ime stipendista zahvalio se maturant Fran Kovačević naglasivši kako im ova stipendija znači mnogo i kao financijska pomoć, ali i motivacija za ulaganje u sebe, daljnji rad, učenje i obrazovanje.
Čestitke učenicima stipendistima i hvala Rotary Klubu Zagreb Centar.

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 18. 2. 2021.