Susret s gradonačelnikom Grada Gline gospodinom Ivanom Jankovićem

Nagradno ljetovanje na otoku Brač

Najuspješnije učenike i njihove mentore, sudionike županijskih, međužupanijskih i državnih natjecanja i smotri u Hrvatskom domu Glina primio je gradonačelnik Grada Gline gospodin Ivan Janković te im tom prilikom čestitao na uspjesima.

Gradonačelnik je naglasio kako su uspjesi s obzirom na situaciju u protekle dvije godine na zavidnom nivou te kako grad i ovom inicijativom podržava školu te se aktivno uključuje i u aktivnosti oko zamjenskog objekta, ali i obnove postojeće zgrade škole.

Kao bivši učenik gimnazijalac izrazio je ponos te zahvalio nastavnicima, od kojih su neki od prisutnih bili i njegovi profesori, na trudu, angažmanu te uspješnom završetku ove teške i izazovne nastavne godine.

Ravnateljica je za najuspješnije učenike i njihove mentore s ravnateljicom Klesarske škole Pučišća na otoku Braču dogovorila nagradno ljetovanje u periodu od 23. do 27. kolovoza. Učenici i mentori bit će smješteni u Učeničkom domu u sklopu škole, posjetit će Zlatni rat i druge znamenitosti otoka Brača, a Grad Glina financirat će prijevoz i prehranu.

Ove školske godine 30 učenika i 9 mentora sudjelovalo je na 37 županijskih i državnih natjecanja iz Matematike, Informatike, Fizike, Hrvatskog jezika, Povijesti, Biologije, Engleskog jezika i Geografije, smotrama Lidrano i Simulirano suđenje te natjecanju učenika strukovnih škola WorldSkills Croatia 2021.

Izdvajamo županijske pobjednike i njihove mentore:

Leonarda Pereković - Fizika,

Renata Jasmina Stepanec

Chiara Mejašić - Biologija

Željko Jambrešić

Fran Kovačević - Geografija

Iva Križe Krtić

Vilim Vlašić - Povijest

Tatjana Šimundić

Ove godine na državnim su natjecanjima i smotrama u pojedinačnim kategorijama sudjelovali naši maturanti.

Fran Kovačević - Povijest, Geografija i Državna smotra Lidrano 2021.

Mentori: Tatjana Šimundić, Iva Križe Krtić i Ljerka Iharoš

Vilim Vlašić - Povijest

Mentor: Tatjana Šimundić

Matej Martić - Električne instalacije

Mentor: Mijo Šimundić

U skupnim kategorijama, pod mentorstvom profesorice Ljerke Iharoš, učenici su sudjelovali na državnoj smotri Simuliranog suđenja na kojoj su u simuliranom sudskom procesu ostvarili pobjedu, a oni su: Ivana Božinović, Ana Cestarić, Dorijan Gomaz, Lea Iskrić, Monika Milatović, Marta Medved, Valentina Modronja, Mirela Radić, Teo Vučićević i Lovro Zagorac.

Najuspješniji učenik ove školske godine je Matej Martić koji je u kategoriji Električnih instalacija na državnom natjecanju učenika strukovnih škola osvojio treće mjesto i brončanu medalju, a najuspješniji razred je 4. razred opće gimnazije, u kojem je, od 23 učenika čak njih 17 sudjelovalo na nekom od županijskih i državnih natjecanja i smotri.

Ravnateljica je zahvalila Gradu Glini i gradonačelniku na nagradi koja je dokaz sustavnog ulaganja u izvrsnost, brige za školstvo našega grada te priznanje učenicima, profesorima i školi.

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 9. 7. 2021.