MODULARNI OBJEKT SŠ GLINA

11. kolovoza 2021. - 1. dan montaže

Prosinački razorni potres onemogućio nam je nastavak obrazovanja naših učenika u Glini. Stoga smo pristupili traženju alternativnog rješenja koje se iskristaliziralo u vidu zamjenskog, modularnog i prizemnog objekta.

Riječ je o objektu koji je siguran i koji će, sa svojih 700 m2 površine, uz postojeći neoštećeni dio škole, zadovoljiti naše potrebe za obrazovanjem učenika u jednosmjenskom radu.

Nakon završene javne nabave, u svibnju se krenulo s čišćenjem terena i krčenjem drveća, a u samo nekoliko prvih dana kolovoza, Komunalac Glina, Vodovod Glina i Drvni centar Glina, uspjeli su pripremiti teren na kojem je danas započela montaža naše škole.

Hvala Sisačko-moslavačkoj županiji i Gradu Glini, spomenutim firmama, HEP- u, Stožeru, glinskim vatrogascima i mnogim ovdje nespomenutim pojedincima koji su dali sve od sebe kako bismo bili jedna od škola koja će novu školsku godinu započeti na svojoj adresi i u svojem prostoru.

Ovaj zamjenski objekt nije trajno rješenje, a paralelno s njim, u tijeku je i izrada dokumentacije za obnovu naše oštećene škole. I dalje se uzdamo u Sisačko-moslavačku županiju kao našeg osnivača, Grad Glinu, resorno ministarstvo i sve spomenute kako bi i naša stara škola bila obnovljena u što bržem roku.

U proteklih osam mjeseci pokazalo se kako se zajedništvom mnogih može doći do cilja. Još jutros je ovdje bio prazan prostor, a nakon samo nekoliko sati naš trenutni cilj poprima svoje konture i bit će spreman za školsku godinu 2021./2022.

Hvala vam svima koji se niste oglušili na naš vapaj s konca prosinca: "Mi smo srce ovoga grada! Nestankom škole, nestat će i nas!" Sretna sam i zahvalna što ste nam omogućili da u dalje kuca. Hvala vam što ste nam omogućili povratak.

v.d. ravnateljice Marija Margušić-Novosel

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 11. 8. 2021.