"Tisuću učenika, milijun doživljaja"

NP Krka - otok Mljet - NP Mljet - Dubrovnik

Hrvatska udruga turizma pokrenula je projekt "Tisuću učenika, milijun doživljaja" u sklopu kojeg su osigurana sredstva za za odmor u Istri, Kvarneru i Dalmaciji za više od tisuću učenika iz 13 škola s potresom pogođenog područja Sisačko-moslavačke županije.

Naši učenici maturanti, u periodu od 28. rujna do 1. listopada boravili su na otoku Mljetu. Prvoga su dana, na putu do Mljeta, posjetili Nacionalni park Krku, a posljednjeg im je dana omogućen posjet staroj gradskoj jezgri te Gradskim zidinama Dubrovnik.

Besplatan je razgled omogućen zahvaljujući pedagoginji naše škole Josipi Klarić i Gimnazije Dubrovnik, Jagodi Đurović, kojoj ovim putem zahvaljujemo, a na besplatnom posjetu Nacionalnom parku Mljet hvala Diani Dabelić, voditeljici odjeljka za turizam i promidžbu Javne ustanove "Nacionalni park Mljet".

Projekt "Tisuću učenika, milijun doživljaja" podržali su Ministarstvo znanosti i obrazovanja, Ministarstvo turizma i sporta, Ministarstvo kulture i medija, Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja, Središnji državni ured za demografiju i mlade te trinaest hotelskih grupacija koje su osigurale besplatan smještaj.

S učenicima su na odmoru bile pedagoginja Josipa Klarić te nastavnice Irena Samardžija, Gordana Begedin i Danka Božić. Vjerujemo da će i našim maturantima posjet Dalmaciji ostati u lijepom i nezaboravnom sjećanju.

Više fotografija pogledajte pogledajte u foto-galerija

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 3. 10. 2021.