Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

DJECA DJECI

ZA GOGIN KORAK

I ove godine sudjelovali smo na Danima kruha i zahvalnosti za plodove zemlje. Štand Školskog volonterskog kluba sa rukotvorinama i slasticama, vježbeničke tvrtke sa proizvodima naših OPG domaćinstava, raznovrsni kolači koje su ispekli naši učenici i nastavnici, topla kava i mirisni kesteni te recitatori i zbor u sklopu programa, bile su naše aktivnosti.

A danas nam se pridružio i gradonačelnik Ivan Janković te Željka Josić, državna tajnica Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade koji su podržali naše aktivnosti.

Sredstva smo skupljali za naše učenike slabijih imovinskih prilika, a osim za njih, odlučili smo se priključiti i humanitarnoj akciji kako bismo pomogli djevojčici Gogi iz Župe Dubrovačke pred kojom je godinu dana intenzivnih vježbi do polaska u školu.

A za naše humanitarno djelovanje izvan županije odlučili smo se jer se dobro dobrim uzvraća. Naime, akciju je pokrenula grupa "Tata je tata" iz Dubrovnika, ona ista grupa koja je uz majke iz "Slatko od srca" razveselila sve nas u školi kolačima za Uskrs. Oni isti ljudi koji su među mnoštvom drugih ljudi omogućili našim volonterima četiri nezaboravna dana u Dubrovniku koncem kolovoza.

"Goga nije govorila, ni otvarala ruke, gutala, sjedila ... dok nije počela vježbati u Poliklinici Glavić. Ona sada sjedi, jede sama, priča, crta, raspoznaje boje. Ali još nismo stali na noge, no isto tako znam i vjerujem da HOĆEMO. Zato bi Vas zamolili i ovaj put za pomoć. Molimo vas da nam pomognete skupiti sredstva za njen KORAK; da u školu krene sa hodalicom, da jednoga dana potrči meni u zagrljaj. Znamo da njezin tata odozgo moli za to, a vi nas gurate i pomažete odozdo - naša zemaljska vojska anđela" (Gogina majka)

Zadnji ciklus Gogine rehabilitacije ove godine traje od 4. 10. do 17. 12. i stoji 90.000,00 kuna.

Djelatnici škole skupili su određena sredstva, a njima ćemo pribrojiti dio dobrovoljnih priloga današnjega dana.

I vas pozivamo da nam se pridružite

"Za Gogin korak".Naše malo možda nije dovoljno, ali je korak do Goginog prvog koraka, ali je od srca.

Uplate ZA GOGIN KORAK:

TEKUĆI RAČUN OTP BANKA

HR5324070003262082133

ŽIRO RAČUN

HR8724070003106675881

ZA UPLATE IZ INOZEMSTVA

SWISS CODE

OTPVHR2X

Hvala GDCK Glina, Pekari Martinaj te OPG domaćinstvima na namirnicama i pomoći.

Hvala vam što ste svojim donacijama našim učenicima omogućili odlazak na izlete i terenske nastave, a jednu djevojčicu približili njezinom PRVOM KORAKU.

Ravnateljica Marija Margušić-Novosel, prof.

Više fotografija pogledajte u foto-galeriji.

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 17. 10. 2021.