"Mlad, Samopouzdan, Poduzetan"

E K O N O M I S T

Aktivno uključivanje mladih u lokalnu zajednicu

Opći cilj: Osnaživanje udruga mladih i za mlade u svrhu podizanja kvalitete života mladih, očuvanje mentalnog zdravlja te poticanje mladih za preuzimanje i prakticiranje uloge aktivnog građanina u različitim dijelovima društvenog života i rješavanju pojedinih društvenih problema.

Udruga za obrazovanje, kulturu i razvoj civilnog društva "Lutum" Glina prijavitelj je projekta kojeg će kao partneri provoditi Srednja škola Glina te Grad Glina, a uz financiranje Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade.

Projektne aktivnosti naše škole provodit će učenici 3. razreda usmjerenja ekonomist s razrednicom prof. Jasminom Sukalić u narednih 12 mjeseci i to putem radionica, suradnjom s poduzetnicima, lokalnom zajednicom te Gradom Glina, a u sklopu predmeta Vježbenička tvrtka.

Aktivnosti su predstavili predsjednik Udruge Lutum Marin Kaurić te voditeljica projekta Ema Cestarić, a svojim obraćanjem podršku su pružili gradonačelnik Ivan Janković ispred grada Gline kao partnera te dožupan Mihael Jurić ispred Sisačko-moslavačke županije. Ispred Središnjeg državnog ureda za demografiju i mlade učenike je pozdravio i uspjeh zaželio Marin Šarlija.

Ravnateljica Marija Margušić-Novosel naglasila je kako u projektu sudjeluju učenici 3. razreda koji će iduće godine biti maturanti te kako će im znanja i vještine predviđene projektom zasigurno pomoći u osnaživanju za preuzimanje i prakticiranje uloge aktivnog građanina i socijalno poduzetništvo te potaknuti za pokretanje vlastitih poduzetničkih pothvata bilo da se nakon srednje škole odluče za tržište rada ili za nastavak obrazovanja.

"Mladi moraju biti socijalno uključeni u svojim zajednicama kako bi svojim angažmanom pridonijeli njezinom razvoju", naglasila je ravnateljica te zahvalila svima na prepoznavanju važne uloge mladog čovjeka u društvu, u donošenju odluka i stvaranju vizije osobnog i profesionalnog života i razvoja.

Hvala Središnjem državnom uredu za demografiju i mlade, Sisačko-moslavačkoj županiji i Gradu Glini te puno uspjeha našim

MLADIM, SAMOPOUZDANIM I PODUZETNIM EKONOMISTIMA.

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 2. 3. 2022.