15. Dan zamijenjenih uloga

27. travnja 2022. po petnaesti je put održan projekt Dan zamijenih uloga u Srednjoj školi Glina u kojem je sudjelovalo 64 učenika koji su preuzeli uloge ravnatelja, stručnih suradnika, nastavnika te administrativne i tehničke službe škole i time postali dio velikog broja od 836 učenika koji su tijekom godina učinili sve kako bismo na koncu ovoga dana mogli reći:"Da, idemo dalje!"

U ovom očuvanju dugogodišnje tradicije nije nas omela ni 2020. kada smo zbog pandemije projekt održali online, a ni prošla godina kada zbog posljedica potresa nismo bili u našoj školi.

Od srca hvala svim dragim gostima: gradonačelniku Ivanu Jankoviću koji je bio prvi zamjenski ravnatelj te Nikši Odiću i Marku Mihaljeviću koji su se također okušali u tim ulogama, članovima Školskog odbora Ireni Crnković i Bosiljki Šimić, ujedno i začetnici projekta, ravnateljicama OŠ Glina, Knjižnice i čitaonice Glina te Domu za starije osobe Glina; Robertini Štajdohar, Suzani Šantek i Renati Tominović Ceković na podršci u svim našim projektima kao i školskom projektnom timu na čelu s voditeljicom, profesoricom Ljerkom Iharoš na pripremi današnjega dana.

Ovogodišnja ravnateljica, maturantica Barbara Dobrenić, sa svojim je timom i cijelim kolektivom, svim učenicima i nama odraslima potvrdila kako s pravom i ponosom nosimo titulu škole u kojoj se njeguje i čuva demokratizacija odnosa svih sudionika nastavnog procesa.

Nama odraslima ovo je bio povratak u bezbrižnost školskih dana, a našoj djeci suočavanje s odgovornošću i zrelošću. Naši zamjenski nastavnici održali su velikih 60 sati nastave u svim usmjerenjima, a sve ostale službe sav posao su odradile besprijekorno i na zavidnom nivou.

Ponosna sam jer se naš projekt upravo zbog njih, djece koja odgovorno pristupaju svojim zadaćama, iz godine u godinu uspješno provodi i što mogu nakon ovog divnog dana reći: Idemo dalje prema 16. Danu zamijenjenih uloga u Srednjoj školi Glina.

Ravnateljica Marija Margušić-Novosel, prof.

Fotografije možete pogledati u FOTO-GALERIJI

Prilozi iz medija:

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 28. 4. 2022.