Početak nastavne godine 2022./2023. i početak cjelovite obnove Srednje škole Glina

Dragi učenici, poštovani roditelji, prijatelji i suradnici Srednje škole Glina, danas je započela nova školska, a u ponedjeljak 5. rujna 2022. počinje i nova nastavna godina.

Na jednom od naših panoa dobrodošlice stoji citat:"Ako nađeš put bez prepreka, on vjerojatno nikamo ne vodi."

Protekle dvije godine, uslijed pandemije i potresa, našli smo se pred mnogim preprekama, izazovima i teškoćama, no uspješno smo ih svladali i usprkos svemu bili  nepokolebljivi, ustrajni i uspješni.

I ova godina koja je pred nama donosi nam nove izazove i situacije kojima ćemo se svi zajedno morati prilagoditi. Naime, u kolovozu je započela cjelovita obnova naše škole koja će trajati narednih devet mjeseci pa vam ovim putem donosimo nekoliko bitnih informacija.

Građevinski radovi u punom su zamahu, a područje gradilišta ograđeno je i osigurano. Dosadašnji prilaz školi izvan je funkcije, a za ulazak u dvorište i u privremenu montažnu školu osiguran je novi prilaz te vas molimo da njega isključivo i koristite. Za parkiranje je predviđen travnati prostor iza škole, a ulazak je iz Vinogradske ulice, odnosno od strane Kaznionice Glina.

S obzirom da se obnavlja i aneks stare škole u kojoj se nalaze tri učionice, elektroradionica i školska knjižnica, nastava se u tom dijelu škole neće odvijati, već će svi razredni odjeli biti smješteni u fiksnim učionicama u privremenoj školi čime će učenike prvoga dana nastave upoznati razrednici.

Osim postojećih kontejnera ravnateljice, pedagoginje te administrativne i tehničke službe, posredstvom Stožera Civilne zaštite Grada Gline, Središnji državni ured za obnovu i stambeno zbrinjavanje osigurao je dodatne kontejnere za prostor zbornice i školske knjižnice te nužnu opremu za rad, a Grad Glina, odnosno Komunalac Glina pripremili su podlogu za njihovo postavljanje te ovim putem svima zahvaljujemo. Osim toga, hvala Osnovnoj školi Glina na prijevozu i skladištenju knjižnog fonda koji neće biti smješten u kontejner knjižnice.

Uslijed pandemije i posljedica potresa, prethodne dvije školske godine za sve su nas bile teške i izazovne. Korona nas je izmjestila iz škole i većinu smo nastave proveli na daljinu, a potres nas je u drugom polugodištu 'iselio' iz Gline, no nakon samo osam mjeseci uspjeli smo se vratiti na našu adresu, prošle školske godine u Glini nastaviti obrazovanje, a ove krenuli s očekivanom obnovom na čemu zahvaljujemo Sisačko-moslavačkoj županiji.

U ponedjeljak ćemo s radošću dočekati sve naše učenike, a osobite učenike prvih razreda.

Upravo vama, dragi učenici, hvala što ste našu školu odabrali za svoje srednjoškolsko obrazovanje.
Cijenjeni roditelji, hvala vam što ste nam povjerili svoje najveće dragocjenosti kako bismo ih zajedno izveli na put odraslosti.

Poštovani prijatelji i suradnici Srednje škole Glina, hvala vam na svakom obliku pomoći i podrške koju ste nam pružili i koju nam i dalje pružate jer pomoć nam je i dalje potrebna.

Dragi nastavnici, stručni suradnici, administrativne i tehničke službe škole, hvala vam na svemu poduzetom kako bi i ova školska godina započela nesmetano, a samo je nama poznato što smo sve morali poduzeti i koji fizički posao samostalno odraditi.

Godina koja je pred nama godina je obnove naše škole, godina novih izazova i vjerojatno mnogih nepredviđenih situacija, no u ovom trenutku učinili smo sve što smo mogli kako bi se nastavni proces odvijao nesmetano i kako bi svi učenici pohađali nastavu u jednoj smjeni.

U godini koja je pred nama, svima nama želim potrebne snage i jakosti, strpljenja i međusobnog razumijevanja, zadovoljstva, uspjeha i radosti i svega onoga što čini zdravu i sretnu školu te da u ovo vrijeme za godinu dana širom otvorimo vrata naše nove obnovljene škole.

Neka nam je sretna i uspješna 2022./2023. školska godina.
Ravnateljica Marija Margušić-Novosel

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 1. 9. 2022.