MEĐUNARODNI DAN UČITELJA

Najuspješniji odgojno-obrazovni djelatnici

Ministarstvo znanosti i obrazovanja i ove je godine nagradilo najbolje nastavnike, učitelje, stručne suradnike i ravnatelje u školskoj godini 2021./2022. Glavna je ideja da se ovom nagradom honorira rad i vrijednost kvalitetnih, motiviranih i inovativnih pojedinaca koji su se istaknuli u svome radu.

A među 513 odgojno-obrazovnih djelatnika, iz naše je škole nagrađena profesorica ekonomske skupine predmeta Jasmina Sukalić. Potvrda je to njezinom kontinuiranom predanom odgojno-obrazovnom radu, veliko priznanje našoj školi, na ponos i poticaj svima nama.

Rad učitelja i nastavnika jedan je od najvažnijih poslova u našem društvu, a njihov je utjecaj na društvo u cjelini neupitan jer u svojim učionicama odgajaju i obrazuju, oblikuju i formiraju mlade ljude za cijeli život. Ljude koji će svojim ljudskim i stručnim kvalitetama graditi sadašnjost, a odlukama utjecati na budućnost. Veliki je to blagoslov, no i velika odgovornost, a među mnoštvom citata o učiteljima jedan od njih daje potvrdu tome: "Svome ocu zahvalan sam što postojim, a svome učitelju što sam postao to što jesam."

I zato su učitelji u tom krvotoku obrazovnog sustava njegovo srce. Srce bez kojeg je obrazovanje nezamislivo i nemoguće kao što je i život bez srca nezamisliv i nemoguć.

Iskrene čestitke profesorici Sukalić na dobivenoj nagradi, a svim učiteljima, nastavnicima, stručnim suradnicima i ostalim djelatnicima naših škola sretan Dan učitelja.

Hvala vam za sve što činite i po čemu sami sebe, a onda i škole u kojima radite činite posebnima, prepoznatljivima i uspješnima te na svemu onom po čemu u srcima svojih učenika ostavljate neizbrisivi trag.

Marija Margušić-Novosel

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 5. 10. 2022.