Pastoralni pohod biskupa Vlade Košića

U našoj smo školi otvorena srca i raširenih ruku dočekali biskupa Vladu Košića kojeg su nakon pjesme Krist na žalu pozdravili Leonarda Pereković i Dario Cvitanović.

"Poštovani Oče Biskupe, poštovana sestro Smiljo, poštovani župniče! Pozdravljam vas u ime svih učenika i djelatnika naše škole.

Vaš posjet i prisutnost u našoj školskoj svakodnevnici uvelike nas raduje i ohrabruje u ovom izazovnom vremenu i uvjetima. U duhu evanđelja, na vjeronauku promišljamo o ljepoti zajedništva, različitosti i solidarnosti koje nastojimo živjeti, kako u školi, tako i u društvu, gradu, ali i u župama kojima pripadamo.

Tako škola i školski vjeronauk postaju poput mosta koji povezuje dvije strane naše životne rijeke. Naša škola, iako mala, ima veliko srce. Sudjelujući u raznim projektima i događajima u nastavi, ali i izvan nje, pokazujemo da se ljubav i požrtvovnost isplate, da želimo produbljivati znanje i vještine koje će pridonijeti boljitku naše zajednice.

Naši profesori, svaki na svoj način, u tome nam pomažu. Mi trebamo takve svjedoke i podršku, stoga i u vašem posjetu prepoznajemo pastirsku brigu i blizinu. Hvala vam i dobrodošli."

Učenici i vjeroučiteljica Antonija Ivančan prikazali su humanitarni i volonterski rad naše škole poput sudjelovanja u akcijama Caritasa, Marijinih obroka, 72 sata bez kompromisa, obilježavanju Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje, Božića, Uskrsa, sudjelovanja na Vjeronaučnoj olimpijadi i ostalim aktivnostima na koje se osvrnula ravnateljica naglasivši kako sve njih povezuju solidarnost, znanje, odgovornost, zajedništvo, poštovanje, skromnost, prijateljstvo, radost, ljubav... te kako je vjeronauk doista most kojim povezujemo naše aktivnosti sa zajednicom nastojeći u vjeri pronositi i živjeti sve vrijednosti na kojima se one temelje.

Hvala Ocu Biskupu na posjeti, podršci i riječima ohrabrenja.

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 13. 10. 2022.