Posjet predsjednika Zorana Milanovića

"Glinu volim svim svojim srcem, svom svojom dušom. Živim u Glini i ona u meni zauvijek."

Predsjednik Zoran Milanović te gradonačelnik Ivan Janković sa suradnicima danas su posjetili našu školu. Predsjednika je zanimao tijek obnove, razgovarali smo o učenicima te o tome kako nam je u okolnostima nakon potresa učiti i raditi.

Nadovezujući se na uvodni citat koji se nalazi na našoj monografiji, naglasila sam kako da Glinu ne volimo i ne osjećamo dijelom sebe, vjerojatno bi i generacije prije nas, a i mi danas, zbog svega što nas kroz povijest iz raznih razloga lomi od nje odustali, no još uvijek smo tu i od Gline ne odustajemo.

Povratak je riječ koju su jedne generacije sanjale i dosanjale nakon Domovinskoga rata.

Povratak je riječ čijem smo se ostvarenju nadali nakon potresa i koji se nakon samo osam mjeseci zahvaljujući inicijativama i ulaganju Sisačko-moslavačke županije i Grada Gline u zamjenski objekt ostvario i na tome smo neizmjerno zahvalni, jer da toga nije bilo, pitanje je što bi se dogodilo s našim učenicima i svima nama.

A konačnom povratku u našu staru školu koja se obnavlja samo nekoliko metara od nas, nadamo se u idućoj školskoj godini.

Srednja škola Glina jedina je srednja škola u našem gradu koja obrazuje 174 učenika i u kojoj radi 42 djelatnika. Više je to od dvije stotine obitelji koje su uz nju vezane i koje su čvrsti dokaz za to koliko je bitno očuvanje škole u ovome gradu.

Škola je srce grada, a djeca su njegovi otkucaji, kratka je, ali vrlo značajna rečenica koju sam predsjedniku, uz zahvalu na današnjem posjetu u ime svih učenika i djelatnika naše škole upisala u monografiju koju sam mu uručila.

I zato su ulaganje u obrazovanje i obnova škole vrlo bitni kako bi to srce i dalje nastavili kucati.

Od 29. prosinca 2020. ispisuju se sasvim nove stranice naše škole; teške i nimalo jednostavne i lake. No vjerujemo da će uspješan završetak obnove biti početak ispisivanja nove i sretnije budućnosti za sve nas. Da ćemo, usprkos svemu, i dalje nastaviti upravo ovdje obrazovati se, raditi i u konačnici živjeti.

Ravnateljica Marija Margušić-Novosel, prof.

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 12. 1. 2023.