Projekt S.A.V.E.

3. razred opće gimnazije sudjelovao je u S.A.V.E. inicijativi Međunarodne mreže za unaprjeđenje financijske pismenosti Intesa Sanpaolo Grupe, koju u Hrvatskoj provodi Privredna banka Zagreb. Cilj inicijative S.A.V.E. je približiti mladima teme održivosti, kružnog gospodarstva, socijalne uključenosti i financijskog obrazovanja.

Učenici su radili na zadatku mapiranja neriješenih problema u gradu Glini u ekološkom i društvenom smislu. Na početku su detektirali probleme s kojima se susreću oni i njihovi sugrađani te izradili anketu kojom su ispitali mišljenja 167 sugrađana o tim problemima. Većina sugrađana ekološke je probleme smatrala manjima u odnosu na one društvene.

Aktivnost je, nadalje, uključivala intervju s gradonačelnikom grada Gline, gospodinom Ivanom Jankovićem, koji nam je rado podijelio svoja razmišljanja te predstavio što lokalna uprava radi po pitanju rješavanja tih problema.

Sve je rezultiralo izradom projektnog rada. Učenici su izradili videozapis u kojem su svojim kolegama iz drugih škola te predstavnicima PBZ banke prezentirali svoj rad i rezultate istraživanja te predložili rješenja gorućih problema.

Mentorica učenicima je bila njihova razrednica Renata Jasmina Stepanec.

Rad učenika 3. a razreda osvojio je 2. mjesto, a ovih su dana u školu stigle i zaslužene nagrade.

Zahvaljujemo se PBZ banci, učenicima 3. a razreda čestitamo, a vas pozivamo da pogledate videozapis.

Priloženi dokumenti:
Zahvalnica_Srednja_skola_Glina.pdf (142.50 KB)

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 10. 2. 2023.