ELEKTRIČARI ponovno u vrhu

1. mjesto - Srednja škola Glina

Učenik: Tarik Bašić  Mentor: Davor Celić

Iza nas su ostali: Labin, Pula, Karlovac i Rijeka

Dakle, narode, po ČETVRTI put imamo elektroinstalatera na državnom natjecanju

A zašto je to ove godine posebno bitno...

Naša je elektroradionica, kao i cijela škola, u obnovi. To znači da smo sve, ali sve morali izmjestiti; do zadnjeg vijka i centimetra kabla. Pa smo dio toga smjestili u privremenu školu, u učionicu radionicu, nešto kao 2 u 1 jer drugog prostora za praksu u školi nemamo.

No, baš valjda tome svemu u inat, ove je godine zanimanje za školsko natjecanje bilo kao nikada do sada. Pa smo, zbog nedostatka prostora, morali provesti svojevrsno predškolsko natjecanje te selekcijom dobiti najbolje kandidate za školsko. A u tom je ocjenjivačkom dijelu, osim profesora, sudjelovao i naš Marko. Sjećate se, prošlogodišnji državni prvak. Nema li najbolje moguće kvalifikacije da savjetuje, usmjerava i ocjenjuje svoje kolege i da im bude podrška?

Dečki su dali sve od sebe, a na školsko natjecanje plasirali su se učenici Tarik Bašić i Ilija Žilić iz 2.d te Novica Miljević i Kristijan Vrbanac iz 3.d razreda.

Najbolje rezultat ostvario je Tarik Bašić te se plasirao na međužupanijsko natjecanje koje je održano u Rijeci.

Dragi naši svi koji nas podržavate, nadam se da ste svjesni ovog ponovnog velikog uspjeha. Četvrti, četvrti put zaredom Srednja škola Glina ima predstavnika na velikom državnom natjecanju učenika strukovnih škola u kategoriji električnih instalacija.

A zaključak bez imalo skromnosti glasi: Srednja škola Glina ima najbolje, ali najbolje elektroinstalatere u Republici Hrvatskoj.

Do sada imamo dva zlata i jednu broncu i ma kako god završilo državno natjecanje u svibnju, ovi dečki i njihovi profesori su pobjednici jer pripremati se u ovim uvjetima, a biti među najboljima, uspjeh je koji zaslužuje veliko priznanje i najsjajnije odličje.

Od srca čestitam svim učenicima na iznimnoj volji te njihovim profesorima na podršci, hvala Marku na svesrdnoj pomoći kolegi, a našem Tariku i njegovom mentoru samo želim da s jednakom voljom i žarom kao i do sada predstavljaju našu školu, grad i županiju na državnom natjecanju WorldSkills Croatia 2023.

Sretno, dečki, ponosni smo na vas.

I bit ćemo uz vas u Zagrebu.

Ravnateljica Marija Margušić-Novosel, prof.

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 7. 3. 2023.