WorldSkills Croatia 2023. - ČETVRTO MJESTO ZLATNOG SJAJA

Tarik Bašić, učenik 2. razreda elektroinstalatera, pod mentorstvom nastavnika Davora Celića, osvojio je 4. mjesto na državnom natjecanju učenika strukovnih škola.

Četvrti smo put na ovom državnom natjecanju u kategoriji Električnih instalacija, a pobjedničko postolje izmaknulo nam je za svega 00.10 bodova.

A ova godina zaslužuje posebnu priču.

Ove godine nemamo elektroradionicu jer se škola obnavlja. Pa smo u 50 i sitno kvadrata koje imamo na raspolaganju, smjestili i njihov razred i njihovu radionicu.

Ove godine nismo planirali sudjelovati jer nemamo uvjeta za pripremu, no učenici su me pozvali na Vijeće učenika sa željom da i ove godine, neovisno o svemu, sudjeluju.

Gledala sam ih i slušala bez teksta i riječi.

Njihova motiviranost, volja i želja vrlo su me iznenadili i odlučili smo da idemo pa kako bude.

No, njihovo je zanimanje bilo toliko veliko da smo morali organizirati predškolsko natjecanje.

Iz tog predškolskog, na kojem je jedan od ocjenjivača bio naš prošlogodišnji državni prvak Marko, dobili smo četiri kandidata za školsko (jer toliko smo radnih jedinica, uz klupe za redovnu nastavu, uspjeli ugurati u tih pedesetak kvadrata)

Tarik Bašić, učenik drugog razreda, bio je pobjednik školskog kao i izlučnog međužupanijskog natjecanja održanog u Rijeci.

Sreća, ponos, neizmjerna radost jer... idemo na državno. No, onda... pitanja i predstojeći, a kakvi nego financijski problemi.

Da, idemo na državno, no da biste se kvalitetno pripremili za državno, a ne samo tamo pojavili, potreban je NOVAC. NOVAC za materijal i alat. NOVAC za radnu odjeću i obuću. NOVAC za izgradnju improviziranog radnog prostora na hodniku kontejnerske škole jer nigdje drugdje nemamo mjesta.

Što se tog prostora tiče, u tom hodniku sagradili su ga naši dečki od OSB ploča: Tarik, profesori i naš domar.

A što se onog novca tiče, jednakom zaslugom i bez reda prvenstva HVALA:

Firmi Elektro-Consulting i gospodinu Ivanu Luketiću

Rotary Clubu Zagreb Centar i gospodinu Mariju Volarević

Elektroinstalaterskom obrtu u kojem Tarik izvodi praktičnu nastavu i gospodinu Ivici Kuzmiću

Dragi ljudi, da vas nije bilo, ne znamo kako bismo sve ovo uspjeli. Hvala vam prvenstveno zbog naše djece.

Čestitke Tariku. Čestitke njegovom mentoru Celiću. Čestitke njegovom nastavniku i razredniku Šimundiću.

Hvala našem maturantu Marku na savjetima i kolegijalnoj podršci. Hvala Tarikovoj obitelji na odgoju i povjerenju. Hvala svim nastavnicima i svim službama škole jer u ovom našem putu utkan je dio svakoga od njih.

Hvala Sisačko-moslavačkoj županiji što nam je omogućila da drugoga dana natjecanja odvedemo na Zagrebački velesajam naše učenike prvog i drugog razreda.

U očima nekoliko njih vidjela sam onu istu želju koju je 2019. imao Nikola, 2021. Matej, 2022. Marko i ove godine naš Tarik.

Po povratku iz Zagreba jedan od tih naših 'malaca' mi je šapnuo:" Ravnateljice, iduće godine ja ću biti tu."

I to je naša priča. Tko želi razumjeti, razumjet će, a tko ne... nikakva priča u tome ne može mu pomoći.

Sretni smo, neizmjerno smo sretni i neizmjerno smo ponosni jer među najboljih 405 učenika na ovom natjecanju i mi smo bili među njima.

A svima vama koji s nama dijelite našu radost, jednako tako - hvala.

Ravnateljica Marija Margušić-Novosel

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 13. 5. 2023.