OBOJI SVIJET - Likovni susreti Lukine crte

"Učenicima se ne može reći da budu kreativni kao što se cvijetu ne može reći da raste. Ono što možemo je osigurati sve potrebne uvjete da cvijet naraste, isto kao što možemo osigurati okolinu u kojoj kreativnost može cvjetati."

U suradnji s Forumom za slobodu odgoja održan je seminar pod nazivom "Oboji svijet", a u sklopu projekta "Likovni susreti Lukine crte".

Cilj je programa jačanje svijesti o različitostima te važnosti prihvaćanja kao temelja za suzbijanje stereotipa i predrasuda, gradnja pozitivnog identiteta, poticanje kreativnog razmišljanja te osnaživanje djece i mladih kako bi postali glasnici tolerancije, poštivanja različitosti i solidarnosti te kulturnoga razumijevanja.

Voditeljice programa bile su Jelena Perak, voditeljica Školskih preventivnih programa i Vanja Kožić Komar, voditeljica projekta u programu "Razvoj osobnih i socijalnih kompetencija".

Ovom aktivnosti završeni su ovogodišnji likovni susreti "Lukine crte" za koje su sredstva osigurana temeljem natječaja za provedbu izvannastavnih aktivnosti Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Hvala Forumu za slobodu odgoja i svima koji su se su na bilo koji način uključili, pružili podršku Lukinoj obitelji i našoj školi i podržali nas. Luka će zauvijek biti u našim srcima, a uspomenu na njega nastojat ćemo očuvati i u budućnosti upravo putem umjetnosti koju je živio.

Hvala vam.

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 7. 7. 2023.