Adventske aktivnosti vjeroučenika

U vremenu priprave za blagdan Božića, i naši vjeroučenici provode niz aktivnosti.

S vjeroučiteljicom Antonijom Ivančan dan su započeli odlaskom na misu zornicu, pod odmorima su kuhali čaj, a poslijepodne su sva sredstva prikupljena tijekom adventa odnijeli u centar Marijinih obroka u Ilici.

MISE ZORNICE naziv je za rane jutarnje mise koje se slave u zoru, a simboliziraju budnost kršćana u vremenu priprave za Božić, ali i budno iščekivanje konačnog Isusova dolaska. Sam naziv jedan je od lijepih primjera ljubavi hrvatskog naroda prema vlastitom jeziku jer drugi narodi za ove rane mise nisu pronašli vlastiti naziv, već ih nazivaju latinskim imenom - rorate.

MARIJINI OBROCI humanitarna su globalna organizaciji čija je vizija da svako dijete najsiromašnijih zemalja svijeta prima jedan dnevni obrok na svom mjestu obrazovanja.

Oko 64 miliona djece zbog gladi i siromaštva ne pohađa školu. Kako bi preživjeli moraju raditi i prositi, a ako i dođu u učionice, glad utječe na njihovu sposobnost učenja.

Samo 15-ak eura dovoljno je da bi se nahranilo jedno dijete u školskoj godini.

Smisao Božića je i u pomaganju bližnjemu pa i vas pozivamo da ovoga Božića mislite na one kojima je pomoć potrebna, posjetite stare i nemoćne, udijelite osmijeh i toplu riječ... jer nekome će i to biti sasvim dovoljno za radost.

Mir i dobro žele vam vjeroučenici

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 19. 12. 2023.