TERENSKA NASTAVA

25.listopada 2012. za učenike 3.b i 4.b razrednog odjela (smjer ekonomist) organizirana je terenska nastava u Zagrebu.

Prvo su posjetili Kraš d.d. gdje su pratili  vrlo zanimljivu prezentaciju o zanimanju brand managera, konkretiziranu na poslovnom slučaju tržišnog uvođenja popularne Čokse.

Uslijedilo je kratko upoznavanje tehnološkog procesa temeljenog na preradi kakao mase, a posjet je okončan obilaskom tvornice čokolade. Naše domaćice u Krašu bile su tri dame – Vlatka Dajčić, Pamela Bolarić i Tanja Županić .

Drugo odredište posjeta bio je Muzej štednje i novčarstva pri Privrednoj banci Zagreb, smješten u poznatom prolazu Oktogon. Učenici su uz stručno vodstvo kustosice, prof.Melite Jesih Matić , razgledali numizmatičku i skripofilsku zbirku. Vidjeli su zanimljive stare novčiće, vrijednosnice te neobičnu kolekciju kasica-prasica.

Za terenske nastave bili smo na zajedničkom objedu u McDonald'su, prošetali se do Hrvatske narodne banke, a dan prepun sadržaja završio je obilaskom Avenue Malla. Posebna je zanimljivost da su vodiči tijekom terenske nastave bili učenici koji su ranije dobili svoja zaduženja. Budući da su se odlično snašli u dodijeljenoj ulozi , zaslužuju sve pohvale.

Program se odvijao pod budnim okom razrednica, Ljerke Iharoš i Aleksandre Pereković, a u pratnji je bila i prof.Tatjana Šimundić koja je preuzela dužnost službenog fotografa.

Kući smo se vratili prepuni dojmova, slatkiša kupljenih u Kraševoj tvorničkoj prodavaonici te cipela iz „Roberta“!

Aleksandra Pereković, prof.mentor

objavio: Tatjana Vrbanac Kezele   datum: 6. 11. 2012.